دیتاست ارقام دست نویس انگلیسی به منظور Machine Learning

 MNIST DataSet: این دیتاست شامل 60k تصویر 28×28 اعداد نویس برای آموزش سیستم و 10k تصویر برای تست است. بهترین نتیجه کسب شده برای این داده 99.79% می باشد.

دانلود دیتاست ارقام دستنویس انگلیسی

Download (ZIP, 14.23MB)

ارقام دستنویس انگلیسی
ارقام دستنویس انگلیسی

هدف این دیتاست در ابتدا دسته بندی انواع مختلف اعداد دست نویس انگلیسی بر اساس شکل ظاهری و سپس طبقه‌بندی ارقام دستنویس ورودی به مشابه ترین گروه به منظور تشخیص رقم مربوطه است. برای دسته بندی ها از مجموعه ارقام دست نویس انگلیسی تهیه شده تا کنون بهره برده می شود و برای تشخیص شباهت عدد ورودی به هر کدام از دسته ها می‌توان از هریک از روش‌های طبقه‌بندی استفاده کرد. در این پروژه چند روش برای طبقه‌بندی ارقام که به نظر مناسب‌تر هستند بررسی و مقایسه شوند.

بازشناسی ارقام وحروف دستنویس فارسی. موضوعی است که سالهاست روی آن کار میشود چه در حوزه تحقیقات دانشگاهی وچه در حوزه های تجاری وکاربردی.مقالات وپایان نامه های در این زمینه ارئه شده است والبته کارهای صنعتی زیادی هم صورت گرفته است
از مهمترین کاربردهای شناسایی ارقام وحروف دستنویس :

· وارد کردن اطلاعات اسناد اداری از جمله چک ها و فرم های پر شده
· شناسایی اتوماتیک شماره پلاک برای سیستم کنترل ترافیک
· شناسایی کاراکترهای نوشته شده بر روی صفحات لمسی
· کنترل سیستم به وسیله رسم اشکال
· شکستن کپچا
· طراحی تکنولوژی های یاری دهنده نابینایان و افراد با ضعف بینایی

با وجود پیشرفت های فراوانی که در این حوزه انجام گردیده و وجود نرم افزارهای قدرتمندی مانند Readiris ساخت شرکت I.R.I.S. که این کار را برای کاراکترها و اعداد لاتین به خوبی انجام می دهند اما متاسفانه در مورد کاراکترها و اعداد فارسی/عربی کیفیت کار آنها بسیار پایین است. از مشکلاتی که به آن مواجه هستیم اختلاف فراوان در شیوه نگارش اعداد است. و شباهت زیادی که ارقام به هم دارند همچنین افراد با توجه به سطح سواد و مناطق جغرافیایی اعداد را به صورت های متفاوتی می نویسند.
وهمچنین نوشتن صفر تو خالی وتو پر می باشد که در طبقه بندی مشکلاتی را بروز میدهد .و همچنین چهار و شش هر کدام به دو صورت متفاوت در بین فارسی نویسان رواج دارند به این ترتیب باید اعداد را در ۱۳ دسته متفاوت طبقه بندی کرد و پس از بررسی عدد وارد شده آن را به شبیه ترین دسته از بین این ۱۳ دسته نسبت داد.

آدرس کانال تلگرام سایت بیگ دیتا:

t.me/bigdata_channel

آدرس کانال سروش ما:
https://sapp.ir/bigdata_channel

جهت دیدن سرفصل های دوره های آموزشی بر روی اینجا کلیک کنید.

بازدیدها: 1546

همچنین ببینید

اسامی اشخاص حقیقی

دیتاست اسامی اشخاص حقیقی جهت استفاده در پردازش متن

بانک اسامی اشخاص حقیقی جهت استفاده در تشخیص موجودیت های اسمی: یکی از انواع موجودیت …

دیتاست برای یادگیری عمیق

مجموعه داده یا دیتاست برای یادگیری عمیق

معمولا برای هر کار تحلیل در هر حوزه ای به مجموعه داده ی آن حوزه …

یک دیدگاه

  1. سلام بی زحمت یک عکس از قسمتی از داده ها و یا جداول بزارید نا بفهمیم چند تا کلاس داره وغیره…و بتونیم آون دیتاستی رو که نیاز داریم دانلود کنیم نه اینکه دانلود کنیم بعد ببینیم اونی که میخواستیم نبوده

دیدگاهتان را بنویسید

گروه تلگرامی اوسینت

مطالب مفید در حوزه بیگ دیتا و تحلیل شبکه های اجتماعی

ورود ----------- انصراف