خانه --> توسعه نرم افزار --> JSR و JCP و RI و TCK در جاوا چیست؟

JSR و JCP و RI و TCK در جاوا چیست؟

قبل از شروع نصب و استفاده از جاوا بهترست با چند اصطلاح کلیدی در این حوزه آشنا شویم. در این مبحث به توضیحاتی پیرامون JSR و JCP و RI در جاوا خواهیم پرداخت.

Java Community Process: گروهی متشکل ۱۲۰۰ نفر از شرکت های مختلف که قوانین و استاندار های جاوا را وضع می کنند که به اختصار به آن JCP می گویند. JCP در واقع یک گروه از توسعه دهندگان جاوا هستند که کارشان توسعه و یا تجدید نظر در خصوصیات API های استاندارد جاوا می باشد.

Java Specification Request: استانداردها یا API هایی که توسط گروه JCP منتشر و یا بروز رسانی و اصلاح می شود تحت نام JSR به همراه یک شماره منتشر می شود. این JSR ها می توانند در هر یک از سه تکنولوژی جاوا وجود داشته باشند. تمام استاندار های جاوا یک کد عددی دارد که به آن JSR میگویند. هر استاندار با عنوان یک specification یا spec ارایه می شود که به آن جاوا اسپک  (JAVA Spec) می کویند. هز یک از این استانداردها عملا یک مسئله در حوزه نرم افزار را حل میکند. این استاندارد ها معمولا چند پیاده سازی مختلف دارند.

نمونه ای از jSR های ارائه شده برای جاوا نسخه هشت
نمونه ای از jSR های ارائه شده برای جاوا نسخه هشت

Reference Implementation: پیاده سازی های مختلف از یک JSR هستند و هر کدام ممکن است لایسنس مربوط به خود را داشته باشند که به اختصار به آن RI گفته می شود.

Technology Compatibility Kit (TCK): سازگاری یک پیاده سازی خاص را با استاندار ها بررسی میکند. به عبارتی TCK به ما میگوید که یک پیاده سازی خاص (RI) از یک JSR با چه استانداردهایی سازگاری دارد.

JSR و JCP و RI در جاوا چیست؟
JSR و JCP و RI در جاوا

منبع:

.https://www.slideshare.net/olegtsaltsalko9/jcp-21934747

آدرس کانال تلگرام ما:

t.me/bigdata_channel
برای ورود به کانال بر روی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *